Ustvarjajte z otroki

Spoštovani starši!

V tem posebnem času, ko čas preživljamo le v krogu družine, vam predstavljamo koristne povezave z idejami za delo z vašim otrokom. Pomembno je, da upoštevamo navodila, da si otroci skrbno umivajo roke, kljub temu pa brezskrbno uživajo v domači igri in različnih dejavnostih v družinskem krogu. Vabimo vas, da skupaj s svojim otrokom kaj spečete oz. skuhate. Iz vrtca vam pošiljamo pesmice in utrinke z željo, da bomo čim prej spet skupaj v našem vrtcu Škratek Svit Vodice. Izkoristite čas – podarite ga svojim bližnjim in otrokom ter ostanite zdravi.Vse dobro vam želi kolektiv vrtca in ravnateljica.

Če nas potrebujete, nam pišite na hedvika.rosulnik@guest.arnes.si.

Pečemo z otrokom

LINCERJI

Potrebujete:

750g moke
500 g masla sobne temperature
250 g sladkorja v prahu
vanilin sladkor (10 g)
1 jajce
limonina lupinica eko limone, če ni eko, dodamo samo limonin sok – če je nimamo lahko izpustimo

V večji skledi zmešamo sladkor v prahu, jajce, na manjše koščke narezano maslo in arome ter dobro premešamo. Nato primešamo moko ter zgnetemo v gladko testo, ki ga postavimo v hladilnik za najmanj 30 minut.
Testo nato razvaljamo na 3 mm debelo ter iz testa izrežemo rožice. Polovici piškotov na sredini naredimo luknjico.
Pečemo jih na 170°C 15 minut do zlato rjave barve. Cele piškote obrnemo ter enakomerno nadevamo z marelično marmelado, piškote z luknjico pa posujemo s sladkorjem v prahu ter jih z njimi prekrijemo.
Iz istega testa lahko izrezujemo tudi druge oblike in jih po peki ne polnimo.

Recept Mirana Ahcina

POLNOZRNATI KRUH

Potrebuješ:

40 dag polnozrnate pšenične moke
20 dag polbele pšenične moke
1 žlička soli
2 dag kvasa
3 do 4 dl vode

Obe vrsti moke presej v skledo, vanj nadrobi kvas, sol dodaj ob strani. Postopoma prilivaj mlačno vodo in gneti tako dolgo, da testo odstopi od rok. Posodo pokrij s krpo in pusti vzhajati, dokler ne naraste za polovico. Nato testo ponovno pregneti. Oblikuj hlebček, štruco in ga daj v košarico ali pehar pripravljeno za vzhajanje kruha. Ko ponovno vzhaja ga prekucni na pekač in ga po površini zareži in poškropi z vodo. Daj v vročo pečico in peci pri 190℃ stopinjah 40 do 45 minut.

Recept s. Bernarde Gostečnik

BANANIN KRUH

Potrebujete:

300 g moke (lahko kombiniramo s pirino)
Ščepec soli
Žlička sode bikarbone
100-130 g sladkorja (po želji)
115 g masla
2 jajci
2-3 banane
Po želji: rozine, lešniki, orehi, koščki čokolade…

Ločeno zmešamo suhe sestavine (moka, sol, soda bikarbona, sladkor) in mokre sestavine (maslo, jajci, banane). Zmešamo skupaj. Po želji dodamo rozine, lešnike ali koščke čokolade. Stresemo v pomaščen in pomokan pekač. Pečico ogrejemo in pečemo na 175 stopinj celzija približno 1 uro.

Ko je bananin kruh pečen, ga še okoli 10 minut pustimo počivat.

Recept Janje Potrč

PIRINE BOMBETKE

Potrebujete:

250g pirine moke
250g skute
polovica pecilnega praška
žlička masla
manj kot 1 dl mleka
različna semena
ščepec soli

Zamesimo in oblikujemo v obliko bombetk ali štručk. Lahko  premažemo z jajcem in potresemo s semeni. Pečemo približno 20 minut pri 180 stopinjah celzija.

Recept Hedvike Rosulnik

RAZPOKANČKI

Potrebuješ:

25 dag kokosove moke
12 dag zmletih orehov
12 dag čokolade v prahu
3 jajca
15 dag sladkorja
10 dag sladkorja v prahu za pečene piškote

Kokosovo moko, orehe, čokolado v prahu dobro zmešaj. Jajca loči. Iz beljakov napravi čvrsti sneg, polagoma dodajaj sladkor, potem vse rumenjake in še nekaj časa stepaj. V naraslo zmes rahlo zamešaj mešanico: kokosovo moko, čokolado in orehe. Iz zmesi oblikuj kroglice, polagaj jih narazen. Peci 12 – 15 min. na 180℃. Povaljaj v sladkorju v prahu.

Recept s. Bernarde Gostečnik

OREHOVI ROGLJIČKI

Potrebujete:

900 g moke
600 g masla
300 g sladkorja v prahu
160 g zmletih orehov
100 g jajc (2 jajci)
cimet
limonina lupinica

Maslo in sladkor damo v kotliček in gladko premešamo. Dodamo jajca in vanilin sladkor. Moko, cimet in orehe združimo ter primešamo masi v kotličku.  Ne gnetemo predolgo, da se testo ne “vname”. Testo pustimo za nekaj minut počivati v hladilniku, nato pa oblikujemo rogljičke. Rogljički pečemo 12 minut na 180°C. Pečene rogljičke ohladimo in povaljamo v sladkorju v prahu ali oblijemo s čokolado.

Recept Mirana Ahcina

DOMAČI KRUH

Potrebujete:

1 kg domače krušne moke
1/2 kocke kvasa
1 žlico kisle smetane
1 žličko soli
1 žlico olivnega olja
3 dcl mlačne vode
Sestavine zamesiš v gladko testo, oblikujes hlebcek in ga premazes z olivnim oljem. Pečeš na 180°C približno 1 uro.

Recept Tanje Potočnik

PIŠKOTI Z MODELČKI

Potrebujete:

100g sladkorja
200g masla
400g moke
1 jajce
konica noža pecilnega praška
vanilin sladkor

Iz sestavin zamesimo testo in z različnimi modelčki oblikujemo piškote.

Recept Mari Djurić

ZDRAVI PIŠKOTI

Potrebujete:

2 večji banani ( ali 3 manjše)
120 g ovsenih kosmičev
60 g dodatkov: rozine, brusnice, koščki čokolade, orehi…

Z vilico pretlačimo banani. Dodamo ovsene kosmiče in dodatke po želji. Vse dobro premešamo. Na pekač, obložen s peki papirjem, nalagamo majhne kupčke. Pečemo v ogreti pečici pri 170 stopinjah okoli 15 minut.

Recept Janje Potrč

Predlogi vzgojiteljic

Ples z Mirjam – pomlad

Umivanje rok

Avtor: Suzana Maver Bernik

Igrajmo se matematiko

Avtor: Polona Dolinar
Avtor: Tilka Bobnar

Kdor se giba je zdrav kot riba!

by Mirjam Marinko

Avtor: Katarina Vrtač Ješe

Ustvarjajmo skupaj

Izdelava trajnostne vrečke

Zabavne gosenice

Natikanje elastik

Ustvarjanje z domačim plastelinom

Ideje z navodili

Avtor: Ana Gaber
Avtor: Tanja Potočnik
Avtor: Katarina Vrtač Ješe

Pravljice

Angelina trgovina z igračami

by Pripoveduje: Kaja Geister

Ples z metulji

by Pripoveduje: Kaja Geister

Me boš vseeno imela rada?

by Pripoveduje: Marjetka Rogač Miholič